Prvi jesenski dan nas je v vrtcu obiskala tetka Jesen. Pričakala nas je v jesenskem kotičku, ki nam ga je pričarala z jesenskimi pridelki, s seboj je prinesla košaro dobrot in pravljico z naslovom »Kako je ježek našel prijatelja«. Otroci so v vrtec prinašali jesenske plodove, z njimi so ustvarjali, se z njimi igrali. V tem mesecu smo obeležili dan živali. Z otroki smo se odpravili do vrtca na Sp. Muti, kjer nam je g. Pernat predstavil male živali, sovo, …Skupini prvega starostnega obdobja sta se odpravili na izlet do konjev.  Strokovne sodelavke Olga, Simona in praktikantka Ines so otrokom zaigrale lutkovno predstavo z naslovom »Majhna miška z velikim srcem«. Igralnice so se spremenile in obarvale v barvah jeseni in z jesenskimi plodovi. Otroci še vedno veselo prepevajo jesenske pesmice, ustvarjajo na to temo, se igrajo in doživljajo čar jeseni z vsemi čutili.