V mesecu januarju smo v vrtcu načrtovali skupno temo »Zimski športi«. Ker je gibanje ključnega pomena za otrokov gibalni in funkcionalni razvoj smo dobro načrtovali dejavnosti, ki smo jih izvajali v igralnici in na prostem. Zima nas je razveselila s snegom, tako smo lahko izvajale razne dejavnosti, kot so vlečenje sani, vožnja s sanmi, igranje hokeja na igrišču, delanje snežakov, ciljanje kap snežakom, vožnja s plastično lopato, delanje angelčkov, tek na smučeh, …. Dejavnosti so se vsakodnevno vrstile tako na prostem kot tudi v igralnici, kjer smo si pričarali razne zimske športe. Izvedli smo tudi Fit aktivno igrišče, kjer so otroci uživali v pripravljenih dejavnostih. Pestra paleta zimskih športov in  gibalnih izkušenj, nam je poleg zabave in užitka na snegu pripomogla k oblikovanju zdravega življenjskega sloga.