Praznične dneve v vrtcu smo preživljali na čaroben in zanimiv način. Dogajalo se je veliko zanimivih dejavnosti. Ob ponedeljkih smo brali sporočila, ki nam jih je pripravil snežak Martin. Prvi teden meseca decembra je bil namenjen predvsem dekoraciji, krasitvi vrtca, igralnic. Izdelali smo čudovite stvaritve, ki krasijo vrtec. V drugem tednu je po vrtcu zadišalo po prazničnih piškotih, različnih vrst, oblik, domači čokoladi, presnih kroglicah. Praznične dobrote smo poskusili na čajankah, ki so potekale po igralnicah. Tretji teden je bil športno plesni teden. Otroci vrtca smo zarajali in zaplesali v telovadnici, kjer so nam učenke plesnega tečaja pripravile zanimiv plesni sklop. Pripravili smo si tudi gibalne dejavnosti v garderobi in veznem hodniku. V petek sta nam čarobno vzdušje pričarali babica Zima in nagajivi palček. Otroci so s pesmijo priklicali Dedka Mraza, ki nas je obiskal in razveselil s polnim košem daril.