Na pustni dan je pri nas v vrtcu vedno pestro in veselo. Pust je čas, ko oživijo različne pustne maske, je čas za zabavo, ples, pustne norčije. Otroci komaj čakajo, da se predstavijo svojim vrstnikom in vzgojiteljicam s svojimi kostumi in rekviziti. Priprave na veliki dan navadno trajajo že nekaj dni prej. Za najmlajše in najstarejše smo pripravili različno obarvane načrtovane aktivnosti, prav tako smo skupaj z otroki pripravili izvirno pustno dekoracijo. Skratka, otroci so imeli možnosti izražanja skozi različna področja in izrazna sredstva. Na pustni torek so že navsezgodaj zjutraj v skupino prihajale prikupne, prav nič plašne miške, zajčki, strašni tigri, miki miške, sloni, levi ter drugi pravljični junaki. Vsaka pustna šema je bila deležna občudovanja in pogledov od glave do peta. Ob veseli glasbi so maškare zaplesale, zarajale, se opogumile in predstavile na modni reviji maškar. Vse skupine vrtca so odšle na pustno povorko po kraju. S pesmijo, ob zvokih harmonike, dobro voljo so pustne šeme razveseljevale ljudi.

Bilo je mastno, sladko, igrivo in glasno, tako da smo med nas nedvomno priklicali pomlad.