Prišel je čas, ko se zunaj spreminjata vreme in narava ter se tudi iz našega vrtca počasi poslavlja zima. Naša okna že krasi krasna spomladanska dekoracija, ki so jo ustvarili otroci. Danes pa smo se vsi otroci zbrali na vrtčevskem igrišču, saj so nam otroci iz skupine z Anito, Suzano in Urško pripravili prav posebno presenečenje. Namesto otrok so nas pozdravile rožice in palčki, ki so nam zaplesali in zapeli čudovito pesmico POMLADNI PALČKI. Vsi otroci in vzgojiteljice smo se jim pridružili pri petju nakar nas je pozdravil tudi sonček.

Z nami je pomlad razigrana,
rumeno sonce greje zemljo.
Z nami je pomlad razigrana
in v srcih je zopet toplo.

(refren pesmi Pomladni palčki – Mojca Pavlič)

Pomladni palčki so vsaki skupini otrok pripravili tudi čudovite spomladanske rožice kot so zvonček, marjetice, trobentice in vijolice in jih razdelili med vse otroke v vrtcu. Nato smo še skupaj peli pomladne pesmi in rajali ob glasbi. Ob koncu je vsaka skupina odšla v bližnjo okolico in iskala pomlad.