»Tetka jesen že v deželo prihaja, z dežjem, soncem, vetrom nam rada nagaja«.

Prihod jeseni smo 23. 9. 2021, praznovali s Tetko jesen. Že zjutraj nas je pozdravila skozi okno in nastavila vrečko, na kateri je bila lutka »Strašilo«. Nato smo vrečko odprli in v njej so bili sestavni deli za izdelavo Strašila iz matematičnih likov. Zunaj smo pripravili mize in ves potreben  material za naravoslovno-matematične delavnice. Otroci so spretno izrezovali, lepili, risali, poimenovali dele telesa in nastala so prečudovita Strašila. Kar naenkrat je med nas prišla Tetka jesen, katere so se otroci zelo razveselili in opazovali kaj počne. Z velikim čopičem in paleto jesenskih barv je barvala listje na drevesih. Navdušena je bila nad izdelki od vseh otrok in jim za nagrado razdelila jabolčne sokove.