V času Evropskega tedna mobilnosti pod sloganom »Živi zdravo, potuj trajnostno«, od 16.9.2021 do 22.9.2021, smo se v vrtcu pogovarjali predvsem o prometu, kako lahko pomagamo naravi da je ne onesnažujemo, se odpravili na daljše pohode, likovno ustvarjali, plesali, sodelovali na natečaju Po železni cesti do zelene prihodnosti, obeležili svetovni dan brez avtomobila. Prav tako je bil na obisku g. policist, ki je skupaj z otroki osvežil znanje, kako sodelujemo kot pešci v prometu in to tudi praktično prikazal. Življenje brez prometa bi bilo precej oteženo. Promet je nujna in pomembna dejavnost, ki pa na žalost škoduje okolju s svojimi izpusti plinov, s hrupom in prometnimi nesrečami. Zato če se le da, krajše razdalje premagujmo z okolju prijaznimi prometnimi sredstvi kot so kolo, skiro, rolka in predvsem hoja.

Dostopnost