SIVA KUČMA, BELA BRADA …

Pravljični december smo v vrtcu popestrili z različnimi dejavnostmi. Tako so nas na prvi zimski dan v vrtcu obiskali babica Zima, snežinka in dedek Mraz. Najprej je med smrečicami pred vrtcem na Spodnji Muti babica Zima prebrala zgodbo o zimi. Nato je z novico o prihodu dedka Mraza vsa vznemirjena »priletela« snežinka. Otroci so ga pričakali z velikim navdušenjem. Dedek Mraz je otroke prisrčno pozdravil, otroci pa so mu zapeli nekaj pesmi. Zelo so se razveselili daril, mislim pa, da je bilo največje darilo za otroke srečanje z dedkom Mrazom.  Njegova pot se je nadaljevala v vrtec na Zgornjo Muto, kjer so ga že čakali otroci. Najprej je babica Zima natrosila nekaj snežink ter prebrala zgodbo. Otroci so s pesmijo priklicali dedka Mraza. Tudi njih je najprej nagovoril. Z njimi  se je pogovarjal o prijateljstvu, dolžnostih, radodarnosti in drugih pozitivnih vrednotah. Otroci so mu obljubili, da bodo poslušali starše in vzgojiteljice, pospravljali igrače, skrbeli za zdravje, pojedli veliko sadja in malo sladkarij, da bodo prijazni in še in še. S pomočjo snežinke je otrokom razdelil darila za skupno igro v igralnicah ter vsakemu otroku podaril knjigo in čarobne bombone za posladek. Daril so se zelo razveselili.  Ob odhodu jim je dedek Mraz zaželel zdravja, sreče in otroške navihanosti tudi v prihodnjem letu. Dobri mož pa je obljubil, da jih bo naslednje leto spet z veseljem obiskal.                                                                                                                                                  

 Kljub razmeram smo se potrudili, da smo otrokom omogočili lepe praznične dni. Opisati veselja otrok se skoraj ne da …

Zapisala: Olga Čeru, dipl. vzgojiteljica

Dostopnost