Kako nastane knjiga?

Gre za načrtovan tematski sklop, v katerem so otroci spoznavali nastanek knjige, in sicer preko raznolikih in pestrih dejavnosti v naši skupini. S kulturnim praznikom, v okviru katerega obeležujemo smrt  pesnika dr. Franceta Prešerna, so otroci spoznavali njegova dela: Povodnega moža, Železno cesto in slovensko himno, ki so nam jo zaigrali godbeniki Pihalnega orkestra Muta med obiskom v našem vrtcu. Kasneje smo ob prebiranju različnih zgodb slovenskih pisateljev spoznavali tudi, kdo je pisatelj in ilustrator. V naši skupini smo imeli možnost k nam povabiti lokalno pisateljico otroških zgodb go. Marijo Omulec, babico deklice iz naše skupine. Mamica – slikarka ga. Maja Georgijev, pa je z nami likovno ustvarjala s poslikavo na otroške majice. Ogledali smo si tudi projekcijo, ki je prikazovala vse od nastanka papirja, na katerega literati zapisujejo in ilustrirajo svoja dela. Tako je postopno nastajala »naša« knjiga z zgodbo pisateljice in z ilustracijami otrok. Knjiga nosi naslov IGRAČA MEDVEDEK PRIPOVEDUJE. Vsak otrok v skupini je dobil svoj natisnjen izvod, v katerem je zgodba zapisana z velikimi tiskanimi črkami, da jo bodo lahko kmalu  prebirali sami. Predstavili jo bomo tudi prijateljem in staršem.

Hvala vsem , ki ste pripomogli k nastanku  »naše« knjige, in veliko užitkov ob branju.

ZAPISALA: Anita Klug