Prednostne naloge v šolskem letu  2023 / 2024

VRTEC V NARAVI

V letošnjem šolskem letu se bomo še posebej trudili vrtec prestavljati čim bolj v naravo. Vrtec v naravi izhaja iz Kurikuluma za vrtce ter sloni na programih Zavoda za šolstvo. Za otroke je posebno doživetje, ki omogoča pristno izkušnjo učenja z igro ter krepitev socialnih veščin. Dejavnosti se izvajajo na prostem, v naravi, kjer otroci krepijo raziskovalnega duha, domišljijo ter razvijajo svoje telesne in kognitivne sposobnosti. Različna znanja lažje usvojijo, ker jih pridobijo v skupini na podlagi konkretnih izkušenj, hkrati pa jim naravno okolje omogoča, da se sprostijo, gibajo, ustvarjajo, spoznavajo svet preko vseh čutil in premagujejo izzive. To pripomore k zaupanju vase in v druge, krepi njihovo samopodobo, zmožnost uporabe jezika, prijateljske vezi med otroki pa postajajo trdnejše.

ZDRAVJE V VRTCU

V vrtcu si prizadevamo ustvarjati pogoje za dobro počutje, krepiti sposobnosti za ohranjanje in izboljševanje zdravja. Pri otrocih, starših in zaposlenih krepimo vzorce vedenja zdravega načina življenja. V sodelovanju z ZD Radlje ob Dravi in NIJZ zagotavljamo zdravo, urejeno, varno okolje, zdravo prehrano, spremljamo telesni razvoj otrok, spodbujamo gibanje na prostem in skrbimo za duševno zdravje vseh v vrtcu.

ČUJEČNOST

V današnjem času vsi preveč hitimo, zato želimo otrokom približati umirjenost, hvaležnost, sproščenost. V vrtcu izvajamo vaje čuječnosti tako znotraj kot zunaj vrtca. Otroci spoznavajo in uporabljajo dihalne vaje, vaje zaupanja, se prepustijo masažam in poslušajo domišljijske sprostitvene zgodbe. Ob koncu vaj se vedno pogovorimo o njihovih občutkih in doživljanju. S tem razvijamo pozornost, koncentracijo, otrokovo aktivno razmišljanje ter se kot skupina povezujemo.