Tradicionalni slovenski zajtrk je nastal na pobudo Čebelarske zveze Slovenije. V petek, 19.11.2021, smo imeli v vrtcu klasični Tradicionalni slovenski zajtrk. V vrtcu otroke učimo, kako pomemben je zajtrk in smo veseli, da imamo možnost zajtrkovanja, saj vsi otroci vsak dan, ob isti uri zajtrkujejo. Zajtrk mora biti navada, ki jo je potrebno priučiti in privzgojiti. V skupinah se veliko pogovarjajo o zdravi, doma pridelani hrani, ki ima boljši okus, bolj diši in ni pripeljana od daleč. Na ta dan  smo zjutraj najprej pripravili praznično mizo, pogrinjke, zavili praznične servietke in se pripravili na zajtrk. Za zajtrk smo imeli domači ržen kruh, maslo, med, mleko in jabolko. Otroci so na ta dan uživali domača živila iz lokalnih kmetij.