Dneve zdrave prehrane smo v vrtcu izvajali na različne načine. Rdeča nit nam je bila peka jabolčno-skutinega zavitka »štrudla«. Otroci so z veseljem pomagali pri pripravi in izvedbi. Največje veselje pa je bilo, ko so se lahko z njim posladkali.

V petek smo obeležili Tradicionalni slovenski zajtrk. Na ta dan otroci v slovenskih vrtcih in šolah zajtrkujejo hrano iz lokalnega okolja. Tradicionalni zajtrk vsebuje domač ržen kruh, maslo, med, mleko in jabolko. V vrtcu otroke učimo, kako pomemben je zajtrk in smo veseli da imamo možnost skupnega zajtrkovanja. Zajtrk mora biti navada, ki jo je potrebno priučiti in privzgojiti. Točno ob deseti uri pa smo se v telovadnici osnovne šole zbrali vsi otroci vrtca in šole, ter skupaj ob zvokih harmonike in kitare zapeli Slakovo pesem »Čebelar«. Bilo je nepozabno.