Spoštovani starši!

Obveščamo Vas, da bo redni vpis za otroke novince za šolsko leto 2023/2024 potekal v mesecu marcu:

• v TOREK, 7. 3. 2023, od 8:30 do 12:00
  • v SREDO, 8. 3. 2023 od 8:30 do 12:00 in 13.00-15.00
  • v ČETRTEK, 9. 3. 2023 od 8:30 do 12:00 in 14.00 do 17.00

Vrtec vpisuje in vključuje predšolske otroke od prvega leta starosti (ne mlajših od 11 mesecev) do vstopa v šolo in imajo skupaj z enim staršem stalno prebivališče v Občini Muta. Na podlagi prijav in prostih mest lahko poteka vpis vse leto. Redni vpis v vrtec je namenjen otrokom, ki bodo v mesecu septembru ali oktobru 2023 dopolnili 11 mesecev starosti in starši takrat ne uveljavljajo več pravice do starševskega dopusta v obliki polne odsotnosti z dela (določilo 20. čl. Zakona o vrtcih, Ur. I. RS).

S seboj prinesete Vpisnico, ki jo najdete na spodnji povezavi:
Obrazec za vpis

Vpis poteka v pisarni svetovalne službe (vhod pri garderobi prve triade). Prosimo vas, da s seboj prinesete tudi vaš in otrokov osebni dokument.

V primeru, da se osebno ne morete udeležiti, lahko vpisnico oddate:

• po Pošti Slovenije na naslov VRTEC PRI OŠ MUTA, Šolska ulica 6, 2366 Muta ali
  • skenirano ne e-naslov: vrtec.muta@guest.arnes.si.

O sprejemu otroka v vrtec vas obvestimo po pošti ter vam pošljemo Pogodbo o določitvi medsebojnih pravic in obveznosti staršev in vrtca, v mesecu juniju Vas povabimo na roditeljski sestanek. Najkasneje teden pred vstopom otroka v vrtec pa boste povabljeni na uvajalne urice z vzgojiteljem vašega otroka, kjer se boste dogovorili o poteku in načinu uvajanja.

Pri sprejemu otrok v vrtec moramo upoštevati Zakon o spremembah in dopolnitvah Zakona o nalezljivih boleznih (Ur.l.RS, št.142/20), ki v 51.a členu določa, da mora biti otrok pred vključitvijo v vrtec cepljen proti ošpicam, mumpsu in rdečkam, razen, če za opustitev cepljenja obstajajo medicinski razlogi, ugotovljeni z odločbo Ministrstva za zdravje o opustitvi cepljenja. Prosimo, da do prve vključitve otroka uredite pri pediatru obvezna cepljenja otroka oziroma si pridobite odločbo o opustitvi cepljenja. V mesecu pred vstopom otroka v vrtec lahko vložite na pristojni CSD Vlogo za uveljavljanje pravic iz javnih sredstev za subvencijo plačila vrtca.

Starši otrok, ki že obiskujejo vrtec, bodo prejeli vlogo za vpis in ostale informacije o vpisu po eAsistentu za starše.

Dodatne informacije v zvezi z vpisom dobite pri vodji vrtca na številki 88 79 540 oziroma po elektronski pošti vrtec.muta@guest.arnes.si.

Vljudno vabljeni in dobrodošli!