V torek, 20.6.2023, smo se ob 16.30 uri zbrali na igrišču pred vrtcem. Otroci so v spremstvu staršev prihajali veseli, nasmejani, razigrani, urejeni, z iskricami v očeh. Vsi smo bili v pričakovanju čudovitega dogodka, zaključka vrtca in postavitve temeljnega kamna za pričetek gradnje novega osem oddelčnega vrtca. Otroci vrtca Muta so se predstavili s Kekčevo pesmijo in novo nastalo himno Skupaj lažje rastemo. Z dvema plesoma so zaplesali otroci iz obogatitvene dejavnosti Zapleši in zapoj. Na dogodku so se s pesmijo poslovili predšolski otroci, tako imenovani »Cici maturantje«. Gospa ravnateljica Anita Ambrož, gospa pomočnica ravnateljice za vrtec Maja Omulec, gospa županja Angelca Mrak so otvorile postavljen temeljni kamen. Na ploščadi vrtca je otroke pričakalo presenečenje in animacija s Palčkom. Otroci so z njim veselo rajali, se veselili in igrali. Na koncu je otroke pričakala pogostitev s slanim, sadnim in sladkim kotičkom. Za osvežitev pa so si otroci lahko nalili razne osvežilne napitke. Preživeli smo čaroben, sončen popoldan.