Poletje …. topli dnevi, sončno vreme, nasmejani, veseli, razigrani otroci.

Poletje je čas dopustov, počitnic, sproščenega vzdušja, toplega vremena, zato delo v vrtcu poteka nekoliko drugače. Otroci iz različnih oddelkov se združujejo, sklepajo se nova poznanstva, prijateljstva. Otroci se med seboj igrajo, družijo, z roko v roki sprehajajo, razvija se medgeneracijsko druženje in pomoč starejših mlajšim. Prav takšni so bili naši dnevi v vrtcu. Vodilo in rdeča nit poletnih dni je bilo »Potovanje malega Nema«. Otroci so veliko ustvarjali, risali, slikali, rajali, se igrali socialne igre, športno udejstvovali. Bivanje na prostem smo izvajali v senčki, pod krošnjami dreves. V vročih dneh smo skrbeli za hidracijo otrok, se posladkali in osvežili s sadjem, sladoledom.

Strokovne delavke smo otrokom pripravile zanimive, zabavne dejavnosti. Razgibali smo se na raznih športnih poligonih, ustvarjali skulpture v peskovniku, se igrali z vodo, naravnimi materiali, milnimi mehurčki, se vozili s pogajalci, žogali, si naredili vodno zabavo in še bi lahko naštevali. Njihovo zadovoljstvo in nasmejane obraze, si lahko ogledate v nekaj naslednjih fotografijah.