Spoštovani starši,

JESENSKI NARASTEK.  Oblika jedi, ki je otrokom sicer dobro poznana, v naši različici pa jo pripravite iz različnih vrst zelenjave. Recept vam omogoča tudi, da se sami poigrate z okusi in vanj dodate poljubne sestavine (mleto meso, druge vrste zelenjave ali ga celo obogatite z jabolko). Želimo si, da otroci jed hkrati poizkusijo tako v vrtcu, kot tudi v domačem okolju – večkrat, kot se z njo srečajo, hitreje in lažje jo bodo sprejeli v svojo prehrano. Recept je prilagojen na način, da lahko otrok ob pomoči starša/odrasle osebe sodeluje pri njeni pripravi. Predlog jedi je bil hkrati predlagan tudi osebju v vzgojno izobraževalnem zavodu in sovpada s smernicami zdravega prehranjevanja.

Ob tem naj vas prijazno opomnimo na recept iz prejšnjega meseca (ČOKO KAŠA), za katerega upamo, da ste ga že preizkusili in ga boste tudi v prihodnje umestili v vaš jedilnik.

Helena Pavlič, NIJZ OE Ravne